poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Koloroterapia / porcelana / decoupage / pasiak


Wczorajszy dzień był nawet dobry , ładna pogoda..szkoda , że po południu już tak nie było.. deszcz i deszcz - dziś to samo.. A weekend majowy też nie zapowiada się dobrze .

Koloroterapia - czyli leczenie kolorami. Inaczej określana jako chromoterapia.
Koloroterapia polega na wprowadzeniu odpowiednich barw do organizmu człowieka. Widmo kolorowego światła jest pochłaniane przez pole energii ludzkiego ciała, skórę i oczy. Koloroterapia pomaga w niwelowaniu problemów, z którymi boryka się każdy organizm człowieka. Koloroterapia uspokaja, relaksuje lub pobudza. Żyjąc w świecie otoczonym niezwykłymi barwami, mamy więcej energii do życia, więcej optymizmu, więcej zdrowia. Koloroterapia i jej skuteczność potwierdzona jest przez tysiące lat stosowania na całym świecie. O tak zbawiennym wpływie kolorów na ludzkie życie wiedzieli już starożytni. Jako pierwsi ich właściwości lecznicze zaczęli wykorzystywać mieszkańcy antycznego Egiptu, Indii i Chin. Współcześnie koloroterapia wykorzystuje zdobycze techniki i zajmuje czołowe miejsce wśród medycyny alternatywnej. Jest jednym z najtańszych, najłagodniejszych i najbardziej skutecznych sposobów leczenia spośród obecnie stosowanych powszechnie w świecie. Jest to metodą leczenia uzupełniającego.

- porcelana malowana ręcznie i akwarele : Arkadiusz Bednarczyk
- decoupage ja czyli a.szwaj
Dziwoląg pasiak 
- różowe łapki 
- oczy guziki , nos wyszywany
- 42 cm długości , z łapkami 65 cm 


Tył-ek  , kitka , łapki
- zszyty ręcznie ściegiem krytym , dobrze wyszło :)
3 komentarze:

 1. śliczne te garnuszki i inne. A dupcia jak ta lala :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne malowanki, sa gdzies do kupienia, dziwolag dziwnie dziwny.?;-);-);-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się twoje akwarele :)
  Lubię obrazy malowane ręcznie, ale nigdy nie mogę się zdecydować, który podoba mi się najbardziej i w rezultacie nie kupuję nic, ale kiedyś się przemogę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze !