środa, 3 lipca 2013

Hortikuloterapia razem z wojskiem ślimaków

W tamtym roku nie było aż tylu ślimaków ! Czy u Was też jest ich inwazja ?
Teraz to jest jakaś masakra , wytaczają mi wojnę .. ?!  Zjadły mi kabaczka , sałatę..truskawki , rzodkiewkę podjadają.. ale niee..nie chcę ich zabijać !
Zebrałam  do pojemnika i wyniosłam daaleko..może szybko nie wrócą...

Pamiętacie  filmy o komarach (robią eksperyment , ktoś się włamuje , jakiś wybuch , włamywacz przemienia się w wielkiego komara..).. wiem..głupoty ..nie oglądam takich filmów , ale jakiś czas temu obejrzałam żeby się pośmiać z tak ambitnego scenariusza :) Powinni zrobić film o wielkim ślimakuu !

Hortikuloterapia (praca w ogrodzie) umożliwia zbieranie różnorodnych doświadczeń percepcyjnych: patrzenie, wąchanie, dotykanie, słuchanie, lepsze odbieranie bodźców zmysłowych.

Redukuje stany depresyjne dzięki pozytywnym przeżyciom, odprężenie, obniżenie stresu Wzmacnia poczucie własnej wartości – dzięki doświadczeniu skuteczności i przeżyciu sukcesu (potrafię pielęgnować kwiaty, ja dbam o te krzewy).

Pomaga rozładować agresję poprzez pracę fizyczną.

6 komentarzy:

 1. Najlepszy sposób na ślimaki:
  bierzesz plastikową butelkę przecinasz w połowie nalewasz do niej piwa, umieszczasz w ziemi i wszystkie się w niej topią

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olka ! Ty byś wszystko zabijała..

   Usuń
  2. Nie prawda nie wszystko :PPP Tylko robaki :P

   Usuń
 2. zapraszam do siebie na ....zbieranie :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas były mrówki, ale zanim zdążyliśmy użyć chemii żeby je wytępić, same zniknęły. A przez nie nie chciały wzejść ogórki i dwa razy trzeba było dosadzać:) Mamy też problemy z rzodkiewką, ale to słyszałam że wszędzie w tym roku są wielkie liście i marne nic w korzonku. Ale ślimaka to mieliśmy w ogródku może jednego kilka dni temu. O ile nic nie mam do tych zwierzątek to nie cierpię ich rozdeptywać, a w takim zagęszczeniu o to nietrudno, ble:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za pierwszym razem dobra była rzodkiewka zanim ją ślimaki nie podjadały..nawet była smaczna . Fakt spore mają liście , ale to jest wile odmian..

   Usuń

Dziękuję za komentarze !